bölgesel zayıflama

BÖLGESEL ZAYIFLAMA

Bölgesel Zayıflama Tedavisi Nedir?

Bölgesel zayıflama, vücutta, yağ tabakası ve kilonun yoğunlaştığı bir bölge hedeflenerek, teknolojik cihazlar ile uygulanan zayıflama yöntemidir.

Bölgesel zayıflama uygulaması genellikle;

  • Göbek
  • Kol
  • Bacak
  • Basen gibi yağ depolanması nedeni ile oluşan fazla kiloların bulunduğu bölgeye uygulanmaktadır.

BTL Vanquish ME, bölgesel incelme tedavilerinde uygulanan yöntemlerden biridir.

Bölgesel Zayıflama Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bölgesel incelme uygulanacak bölgeye yerleştirilen başlıklar, vücuda temas etmeyecek şekilde 2-3 santim uzaklıkta ayarlanarak işleme başlanmaktadır.

Yağ tabakasının ne ölçüde seçici olduğu ekrandan takip edilebilerek uygulama ona göre yapılmaktadır.

Uygulama sırasında ağrı ya da acı hissedilmeyecektir. Sadece uygulama yapılan bölgede rahatsız etmeyecek derecede bir sıcaklık hissedilebilecektir. Isınan yağ kütleleri küçülerek yok olacaktır. Cilt yüzeyinde de işlem esnasında ısınma olacağı için yağ azalması sonrasında bölgede sarkma oluşmayacaktır. Bu sayede sağlıklı biçimde zayıflama gerçekleşmiş olacaktır.

İşlem sonrası 1-2 saat vücutta sıcaklık hissedilecektir.

Bölgesel Zayıflama Mümkün Mü?

BTL Vanquish ME sistemi dünya genelinde 53 farklı ülkede kullanılmaktadır. Uygulama sonuçları klinik çalışmaları ile kanıtlanmıştır.

Bir cihaz ile yağdan azalma yapıldığı, dünyada ilk defa, ultrason görüntüleri ve MR ile ispatlanmıştır. Bunun neticesinde de Amerika Sağlık Örgütü ( FDA ) Çevresel Yağ Yok Etme Onayı ile İç Bacak ve Basende Çevresel Yağ Yok Etme Onayı verilmiştir.

Bölgesel Zayıflama Tedavisi Hangi Sıklıkla Uygulanmalıdır?

Temassız Estetik uygulaması, liposuctiona alternatif bir zayıflama yöntemidir. Uygulama bölgesindeki yağlar, azalırken bir yandan da incelmektedir. Bu sebeple uygulama yapılan bölge için kısa sürede tekrar yağ oluşumu mümkün değildir.

Uygulama sonrasında kişinin beslenme düzeni değişmez ve hormonal farklılıklar yaşanmazsa, aynı bölge için yağlanma tekrarlanmayacaktır.

Bu yüzden ikame uygulama gerekmemekle birlikte Kişi aşırı kilolu ise 6 ay sonunda tekrardan 4 seanslık uygulama gerekebilir.

Çok Kilolu Kişiler İçin Bölgesel Zayıflama Uygulaması Yapılır Mı?

Temassız estetik, kilolu kişiler için hızlı kilo verme yöntemlerinden biridir.

Günümüzde bölgesel incelme uygulamaları, yağ paketlenerek vücut şekilllendirmeye dönüktür. Bu sebeple belli bir kilonun üzerindeki kişiler için fayda sağlamamaktadır.

BTL Vanquish ME sisteminde ise ne kadar fazla yağlı bölge var ise başarı oranı o ölçüde artmaktadır. Bu özelliği ile aşırı kilolu olunsa dahi uygulama başarı ile sonuçlandırılabilecektir.

Doğum Sonrası Bölgesel İncelme Uygulaması Yapılır Mı?

Emziren annelerde sütün yağ oranı değişeceği için bölgesel zayıflama uygulaması yapılmamaktadır. Ancak emzirme dönemi bittikten sonra basen küçültme, bacak inceltme ve bel çevresi yağlanması için uygulamadan faydalanılabilir.

Zayıf Kişiler İçin Bölgesel İncelme Uygulaması Yapılır Mı?

Kişinin hidrasyon oranı yeterli seviyede ise zayıf dahi olsa, fazla yağı seçip yalnızca hedeflenen bölgedeki yağa odaklanarak uygulama yapılabilmektedir. Kısaca kişi zayıf olsa bile tek bir bölgedeki yağlanma rahatsızlığı olması halinde işlem yapılabilmektedir.

Bölgesel İncelme Tedavisinin Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Tedavi sonuçları, kişinin hidrasyon değerine göre değişiklik göstermektedir. Hidrosan değeri, %60’ın üzerinde ise ilk seanstan sonra gözle görülür bir sonuç elde edilebilmekte iken, hidrosan değeri %50 civarında ise ikinci seanstan sonra sonucu gözlemleyebilirsiniz.

Uygulama sonrasında küçülen yağ hücreleri ile vücudun tepki vermesi yaklaşık 3 aylık bir süreyi kapsayacağı için, incelme 3 ay boyunca yavaş yavaş devam edecektir.

Bölgesel İncelme Tedavisi Fiyatları

Bölgesel incelme tedavisi fiyatları uygulama bölgesi ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Net fiyat bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bölgesel zayıflama tedavisi hakkında bilgi almak için Whatsapp üzerinden bize ulaşarak sorularınızı iletebilirsiniz.

Selülit, bölgesel zayıflama ve sıkılaşma için en son trend uygulamalar hakkında bilgi almak istiyorsanız Bölgesel Zayıflama linkine tıklayınız.

Tedavi programları genellikle 4 seanstan oluşmaktadır. 15’er günlük aralıklar ile uygulanan seanslar 45 ila 90 dakika arasında sürmektedir.

Klea Güzellik Merkezi

BİZE ULAŞIN

Randevu İsteyin

Yanda bulunan formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
Danışmanlarımız size en kısa sürede ulaşacaktır.

-Sağlıkla kalın.